Co stosować na zakwaszony organizm?

Co stosować na zakwaszony organizm?

Co na zakwaszony organizm?

Zakwaszenie organizmu to przypadłość, która bardzo często dosięga osób, które prowadzą niezdrowy tryb życia. Szczególny wpływ na występowanie tej przypadłości mają niewłaściwe nawyki żywieniowe.

Twoja dieta jako główna przyczyna braku równowagi w organizmie

Optymalne pH organizmu wynosi od 7,35 do 7,45. Takie wartości gwarantują równowagę kwasowo-zasadową. Ta z kolei umożliwia optymalną pracę układu trawiennego.

Za główną przyczynę zakwaszenia organizmu uznaje się oczywiście dietę. Brak świadomości negatywnego wpływu takich produktów jak wieprzowina, słodkie gazowane napoje czy słodycze na zakwaszenie organizmu skutkuje tym, że z niestrawnością, bólami żołądka i ogólnym dyskomfortem trawiennym boryka się coraz więcej osób.

Co na zakwaszony organizm?

Organizm można odkwasić wieloma różnymi metodami. Zdecydowanie najlepszą metodą na pozbycie się kwasowości jest dieta zasadowa. Niestety, jest ona na tyle wymagającym jadłospisem, że nie każdy ma czas i siły na tak radykalną zmianę nawyków żywieniowych.

Alternatywnym, skutecznym rozwiązaniem jest konsumpcja specjalnie przygotowanych koktajlów, których skład oparty jest na następujących składnikach: ocet jabłkowy, sok z cytryny, sok z limonki, soda oczyszczona.

Poniżej kilka skutecznych przepisów:

  • Łyżka sody oczyszczone + sok z cytryny + woda

  • Dwie łyżki octu jabłkowego + woda

  • Pół łyżki sody + sok z limonki + 1 łyżeczka octu jabłkowego + woda

Wygodniejsza alternatywa – Spirulin Plus

Wyżej przedstawione mikstury pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o smak. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie suplementów diety, a konkretniej – Spirulin Plus.

Spirulin Plus to kompozycja unikalnych składników, które pozwalają osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. To iezwykle skuteczny, bezpieczny i szybko działający preparat.

Organizm można odkwasić także poprzez zmiany w trybie życia. Wszak, prowadzenie zdrowego stylu życia to nie tylko moda, to także szereg zalet. Regularne dbanie o swoje zdrowie przynosi świetne rezultaty, zarówno jeśli chodzi o kondycję fizyczną, jak i psychiczną organizmu.

Zdrowy tryb życia określany jest stanem „wellness”, czyli po prostu – zdrowy, sprawny i szczęśliwy. Zobacz jak osiągnąć taki stan i na czym polega zdrowy tryb życia?

  • Odżywianie Ogromny wpływ na naszą kondycję ma to, co jemy. Dlatego też, dieta powinna być: zdrowa (oparta na naturalnych produktach, nie modyfikowanych), pełnowartościowa (zawierać musi wszelkie niezbędne minerały, witaminy, wartości odżywcze), zbilansowana (posiłki i ich bilans kaloryczny musi odpowiadać porze dnia).

  • Aktywność fizyczna Regularne podejmowanie trudów treningu to niemalże gwarancja sprawności fizycznej. Trening nie tylko wzmacnia nasze mięśnie i poprawia wydoloność, jest również doskonałym sposobem na poprawienie samopoczucia. Sugeruje się realizować ćwiczenia codziennie, po 40-50 minut. Najlepszym rozwiązaniem jest trening aerobiczny.

  • Sen Organizm potrzebuje odpowiedniej dawki snu, aby móc całkowicie się zregenerować. Wypoczęte ciało niesie za sobą wiele korzyści, a mianowicie: poprawa koncentracji, poprawa wydolności i wytrzymałości, zwiększenie efektywności pracy i oczywiście – lepsze samopoczucie.

  • Relaks Czynniki stresogenne potrafią mieć degradujący wpływ na nasze życie. Nie da się ich całkowicie wyeliminować z naszego życia. Można je jednak bardzo mocno ograniczyć, poprzez dostarczenie solidnej dawki relaksu. Odprężające ćwiczenia (m.in.: joga), realizacja hobby lub po prostu dobry film lub książka – to świetny pomysł na zrelaksowanie się.

  • Suplementy diety Odżywki i preparaty, odgrywają coraz większą rolę w procesach dietetycznych. Mają wpływ na nasze zdrowie (wspomagają odporność, procesy regeneracyjne, usprawniają pracę narządów wewnętrznych). Ich stosowanie jest coraz bardziej powszechne. Zaleca się korzystać ze sprawdzonych środków, kompleksów witaminowo-mineralnych oraz źródeł błonnika, np. Detoxyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *