Jak pielęgnować paznokcie w domu?

Jak pielęgnować paznokcie w domu?

Pielęgnacja paznokci to proces, który należy realizować systematycznie. Ta specyficzna część naszego ciała wymaga bowiem nieustannych zabiegów, które odżywią i wzmocnią ich strukturę. Dzięki temu, będą prezentowały się znacznie korzystniej.

Jak pielęgnować paznokcie w domu?

Poniżej prezentujemy rady, które mogą pomóc Ci w utrzymaniu optymalnej kondycji Twoich paznokci.

Witamina B, wapno i białko

Dieta powinna być bogata w wyżej wymienione składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Dzięki temu paznokcie będą dobrze odżywione, co wpłynie na ich ogólną kondycję, łamliwość oraz kruchość. Poprawi się również ich kolor, znikną białe plamki, które są efektem niedoborów.

Chroń swoje paznokcie

Korzystając z silnych detergentów (np. podczas sprzątania) wykorzystuj ochronne rękawiczki. Kontakt z mocnymi chemikaliami osłabia zarówno paznokcie, jak i wysusza skórę dłoni, która jest wrażliwa i delikatna.

Korzystaj z odżywek regenerujących, wzmacniających i nawilżających

Odżywki w formie lakierów do nałożenia to doskonały pomysł na wzmocnienie, regenerację i nawilżenie paznokci. Korzystaj z nich systematycznie, a Twoje paznokcie będą prezentowały się zdrowo i pięknie.

Nie obcinaj skórek

Obcinanie skórek to proceder, który owszem – doda atrakcyjności Twoim paznokciom, ale spotęguje ich wzrost. Skórki należy odpychać. Dzięki temu ich wzrost zostanie zachowany. Tylko w przypadku dużych przyrostów skórek można je obcinać.

Pozwalaj odetchnąć paznokciom od lakierów, tipsów czy hybrydy

Paznokcie potrzebują odpoczynku tak jak każda inna część ciała. Najgorzej znoszą tipsy i hybrydę, a szczególnie procesy ich ściągania (piłowanie płytki i aceton). Nie powinno się zatem cały czas korzystać z tych zabiegów upiększających. Kilka dni przerwy od grubej warstwy lakieru z całą pewnością zrobi dobrze kondycji Twoich paznokci.

Kosmetyki do pielęgnacji paznokci – po które warto sięgnąć?

Poza klasycznymi, domowymi sposobami na pielęgnację paznokci, warto również wykorzystać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji paznokci. Takowe bez trudu dostaniemy w drogeriach oraz hipermarketach na dziale z kosmetykami. Co warto stosować na piękne paznokcie? Oferta jest niezwykle szeroka. Nie mniej, istnieją trzy produkty na paznokcie, które powinny znaleźć się w niemal każdej kosmetyczce:

  • Odżywki w płynie (lakiery odżywkowe) – zaliczamy do nich bazy proteinowe, lakiery witaminowe i inne. To rozwiązanie niezwykle wygodne, które można stosować między innymi jako podkład pod lakiery (zarówno klasyczne, jak i hybrydowe).
  • Oliwki do nawilżania – gotowe oliwki do nawilżania skórek i paznokci, wzbogacane minerałami i witaminami to produkt, który pozwoli uporać sie z suchymi skórkami.
  • Suplementy diety na paznokcie – to rozwiązanie, które cieszy sie sporą popularnością od stosunkowo niedługiego czasu. Jednakowoż – zdecydowanie warto sięgać po tego typu kosmetyki. Ich skuteczność pozwala wzmocnić, odbudować i zregenerować zniszczoną płytkę paznokcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *